İl Genel Meclis Başkanı Eyyup ÇAYIR'IN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı http://www.yesilermenekgazetesi.com/
Haber
15 Temmuz 2021 - Perşembe 08:32 Bu haber 186 kez okundu
 
İl Genel Meclis Başkanı Eyyup ÇAYIR'IN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
- Haberi
İl Genel Meclis Başkanı Eyyup ÇAYIR'IN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Bugün, devletimizin varlığını, milletimizin birliğini ve beraberliğini hedef alarak devletimizin bekasını parçalamaya yönelik,Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yılında, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmış olmanın onur ve gururunu hep birlikte bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

15 Temmuz gecesi, devlet kurumlarımızın içerisinde, devletimizden maaş alan hainler ve işbirlikçileri, milletimize, Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve hükümetimize karşı haince ve alçakça bir darbe girişimine kalkışmışlardır. Ancak, alçakça darbe girişiminde bulunmaya çalışan hainlerin unuttuğu bir husus vardır ki; esarete yüzyıllar boyunca boyun eğmemiş Türk Milletinin Malazgirt gibi, Çanakkale gibi, Sakarya gibi adını tarihe altın harflerle yazdırdığı zaferlerinin olduğudur.

Türk Milleti, her sayfası kahramanlık öyküleriyle dolu şanlı tarihinden aldığı güç ve kuvvetle, dünya arenasında sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Rengini şehitlerimizin kanından alan ayyıldızlı bayrağımız dalgalanmaya ve minarelerden ezan sesleri yükselmeye devam ettikçe, tarihe ismimizi altın harflerle yazdırmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması dileğiyle, 15 Temmuz gecesi devletimizin bekası için canlarını feda ederek, şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle, saygıdeğer ailelerini şükranla anıyor, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Şanlı Türk Ordumuzu, Aziz Milletimizi ve Karaman’lı vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Kaynak: Editör: Fadime BARDAK
Etiketler: İl, Genel, Meclis, Başkanı, Eyyup, ÇAYIR'IN, 15, Temmuz, Demokrasi, ve, Milli, Birlik, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı